KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872073
nr 1487 2073
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Blå blomma 2". Signerad. Akvarell, 46x30 cm, yttermått inklusive ram: 48x32 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:53:39
15/8 23:13:34
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg